Skocz do zawartości

Regulamin forum i serwisu Veritas RP


Hoffman

Rekomendowane odpowiedzi

gAgjmj5.png

 

Regulamin forum i serwisu Veritas Role Play


1. Postanowienia ogólne

1.1. Regulamin ten jest własnością VeritasRP i podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
1.2. Właścicielami serwisu VeritasRP są członkowie zarządu.
1.2.1. Serwis VeritasRP udostępnia swym użytkownikom forum oraz serwer, które służą jako platformy do prowadzenia rozgrywek podporządkowanych regułom Role Play (dalej: RP).
1.2.2. Treści, które są kolportowane kanałami In Character (dalej: IC), traktuje się jako fikcję oraz element ustalonej konwencjami RP zabawy.
1.3. Użytkownik nie jest utożsamiany z postacią, a więc wynikiem wysiłku intelektualnego użytkownika, który stanowi jeden z bazowych składników rozgrywki RP.
1.4. Regulamin nakreśla ogólny charakter wyszczególnionych przewinień, pozwalając określić rodzaj i wymiar kary – nie opisuje jednak wyczerpująco jej rodzaju i karencji.
1.5. Kwestie sporne i nieuregulowane tym regulaminem będą rozpatrywane indywidualnie na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów prawnych, a także wiedzy, logicznego rozumowania oraz doświadczenia życiowego zarządu VeritasRP.
1.6. W skład ekipy zarządzającej serwerem wchodzą: zarząd, administracja, gamemasterzy, moderatorzy serwera oraz supporterzy. Pieczę nad całą ekipą sprawuje zarząd.
1.7. Każdy użytkownik ma prawo do złożenia odwołania od decyzji członka ekipy, chyba że taka możliwość została wyłączona poprzez zablokowanie konta globalnego.
1.8. Na serwerze oraz forum zabrania się publikacji danych osobowych – zwłaszcza użytkowników – bez ich zgody. To samo dotyczy komunikatorów internetowych administrowanych przez serwis VeritasRP.
1.9. Administracja nie bierze odpowiedzialności za błędy powstałe z winy użytkownika serwisu.
1.10. Każda akcja podjęta przez użytkownika serwisu VeritasRP jest zapisywana w rejestrze wraz z adresem IP, hostem i numerem identyfikacyjnym komputera. Administracja zastrzega sobie prawo do przeglądania zarejestrowanych informacji wyłącznie w celach weryfikacji sytuacji spornych, egzekwowania regulaminów serwisu lub do przekazania wskazanych informacji organom państwowym na ich uprawnione wezwanie, co wynika z odrębnych przepisów polskiego prawa.

2. Konto użytkownika

2.1. Każda osoba fizyczna może posiadać wyłącznie jedno konto w serwisie.
2.1.1. Osoby, które korzystają z tej samej sieci, powinny poinformować o tym fakcie zarząd serwisu VeritasRP w przeznaczonym do tego dziale na forum.
2.1.2. W wypadku współdzielenia jednego adresu IP albo urządzenia – kara nałożona na dowolne konto utrzymuje swą moc w wypadku wszystkich pozostałych.
2.2. Konto jest własnością VeritasRP, użytkownik ma natomiast prawo do jego używania. W przypadku naruszenia regulaminu (regulaminów), użytkownikowi może zostać odebrany dostęp do konta (tymczasowo bądź permanentnie), które wówczas blokowane jest przez administrację serwisu.
2.3. W przypadku blokady konta, użytkownik traci tymczasowo bądź permanentnie dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu VeritasRP.
2.4. Zabrania się używania w nazwach kont słów, wyrażeń albo idiomów uznawanych za prowokujące, wulgarne i nieetyczne oraz w inny sposób naruszające obowiązujące prawo. 
2.5. Użytkownik jest zobowiązany do zadbania o odpowiedni poziom zabezpieczeń swojego konta. Wszelkie straty powstałe wskutek zawinionego włamania nie podlegają zwrotom.
2.6. Administracja nie bierze odpowiedzialności za błędy wynikające ze strony użytkownika serwisu.
2.7. Udostępnianie swojego konta komukolwiek jest surowo zabronione.

3. Zasady obyczajowe

3.1. Serwis jest całkowicie polskojęzyczny i należy używać jedynie tego języka w jego wzorcowej odmianie.
3.2. Używanie wulgaryzmów – tak w charakterze przekleństw, jak obelg – w dyskusjach publicznych jest zabronione. Wyjątkiem są wypowiedzi, które pochodzą z kanału IC.
3.3. Zabrania się wszelkich form (w tym pośrednich i zatajonych) obrażania lub naruszania dóbr osobistych użytkowników serwisu Veritas RP.
3.4. Zabrania się publikowania oraz rozpowszechniania treści rasistowskich, pornograficznych, dyskryminujących, obrażających wiarę i światopogląd, prowokujących czy atakujących innych użytkowników, osób bądź grup społecznych.
3.5. Zabrania się publikowania oraz rozpowszechniania treści (w tym plików, grafik, tekstów) objętych licencjami we władaniu innych podmiotów (tj. zastrzeżonych).
3.6. Reklamowanie innych witryn, innych serwisów (w tym o innym charakterze platformy) jest surowo zakazane.
3.7. Nazwa tematu musi bezpośrednio nawiązywać do jego zawartości.
3.8. Podszywanie się pod jakiegokolwiek innego użytkownika jest surowo wzbronione i karane.

4. Inne postanowienia

4.1. Ekipa VeritasRP nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z zamieszczanych przez użytkowników treści, lecz umożliwia tylko ich udostępnienie na warunkach wskazanych w pkt. 3.4. oraz 3.5.
4.2. Forum projektu korzysta z ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia poprawnego działania mechanizmów operacyjnych, takich jak: system logowania i rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kvas zablokował(a) i podpiął/eła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...