Skocz do zawartości

#1 Veritas RolePlay - witaj świecie!


Hoffman

Rekomendowane odpowiedzi

gAgjmj5.png
 

WITAJ ŚWIECIE

 

Witajcie! W związku z tym, że otworzyliśmy oficjalnie forum Veritas, chcemy podzielić się z Wami informacjami, które jeszcze nie były podawane do wglądu publicznego. W tym temacie otrzymacie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Mamy nadzieję, że rozwiejemy wiele wątpliwości co do stanu projektu.

 

Y9cNnB8.png

Charakterystyka projektu i rozgrywka

Rozgrywka w świecie projektu będzie przede wszystkim opierała się na zasadach Roleplay. Odchodzimy od systemów typowych dla RPG, czy MMORPG na rzecz systemów znanych z platform SA:MP, MTA, czy GTAV. Naszym głównym celem jest tworzenie odpowiednich narracji w świecie. Chcemy, aby każdy z Was mógł grać to, na co ma ochotę i jest to spójne z założeniami fabularnymi i regulaminem gry In Character. Stawiamy nacisk na to, aby każda postać, która jest przez Was założona, będzie postacią, której decyzje będą podejmowane konsekwentnie. Chcemy, aby każdy z Was poznał historię swojej postaci w momencie założenia i była ona spójna ze światem gry Gothic i założeniami świata Veritas. Przestrzenią grywalną serwera jest miasto Veritas. Tworzymy dla Was rozgrywkę typowo miejską, którą osoby mające doświadczenia z gry na powyżej wymienionych platformach znają bardzo dobrze. Podjęliśmy tę decyzję biorąc pod uwagę to, że Veritas to miejsce, które jest niemalże całkowicie odcięte od świata zewnętrznego i pozwala nam się to w pełni skupić na tym, co się dzieje tu i teraz. Pozwala to też uniknąć sytuacji, w których jedne części mapy będą częściej odwiedzane przez graczy, drugie mniej - co uniemożliwiłoby czerpanie z pełnego potencjału miejsca i zamroziło rozgrywkę innych graczy. Wszystkie miejsca na mapie są ułożone w taki sposób, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko jest ze sobą spójne i nie ma rozbieżności, w której dzielnica biedoty graniczy bezpośrednio z dzielnicą burżuazyjną.

 

Skrypt

Nasi developerzy zadbali o to, aby skrypt obecny na serwerze był prosty w obsłudze dla graczy - dla Was. Przygotowując go od zera, linijka po linijce, konsekwentnie realizują wszystkie zlecone zadania i udoskonalają to, co jest już na ten moment skończone. Pracują oni nad tym, aby odbiór tej niewidzialnej strony serwera nie miał żadnych luk, które mogłyby skutkować nieprzyjemnymi bugami, które są i były charakterystyczne dla sceny RP. Rozwiązania rozgrywki znane z serwerów GTA, takie jak virtual-world, interiory, czy system statusów postaci - to wszystko będzie dostępne na Veritas i mimo, że projekt opiera się na platformie Gothic i G2O nie będzie żadnym ograniczeniem.

Stan prac na obecny moment

Podczas ostatnich miesięcy pracy nad projektem, udało nam się wykonać ogromną ilość zadań opartych o charakter game-designu, sekcji 2D oraz 3D, jak i części niewidzialnej serwera, czyli skryptu. Mamy opracowane między innymi system reportów, system BW, umiejętności, system grup, system drzwi, paneli i wiele, wiele innych. Na ten moment naszymi głównymi priorytetami są ukończenie mapy świata, skomponowanie następnych podkładów muzycznych przez naszych artystów i napisanie skryptu pod opracowane już treści, aby móc je przetestować na żywo. Nasz zespół cały czas robi postępy w pracy i skupia się na realizacji zadań, zwłaszcza tych, które są niezbędne do działania pozostałych.

Nasi partnerzy

W ostatnim czasie udało nam się nawiązać wiele współprac, które wpłynęły bardzo pozytywnie na popularność projektu, za co każdemu z osobna bardzo dziękujemy. Zwłaszcza, że każdy z nich robi to pro bono, czyli bezpłatnie i bezinteresownie. Mamy nadzieję, że aktualne współprace będą owocne i uda nam się nawiązać kolejne, by móc się wzajemnie wspierać.

Przystępność

Nie ma to znaczenia, czy jesteście osobami, które z RP nigdy wcześniej nie miały nic wspólnego. Nie ma to znaczenia, czy jesteście starymi wyjadaczami świata Gothic, czy po prostu pojęcie Roleplay jest wam dobrze znane - w Veritas każdy znajdzie coś dla siebie. Miasto ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc rozgrywki, a to, w jakim kierunku się udacie, zależy tylko i wyłącznie od was. Jeżeli ktoś czuje się w roli rzemieślnika, jesteśmy w stanie zapewnić miejsce w tym sektorze rozgrywki. Jeżeli ktoś czuje silną potrzebę, by służyć miastu i jego obywatelom - Straż cały czas prowadzi rekrutację w swoje szeregi. Znajdzie się także sektor rozgrywki dla osób, które chcą stworzyć projekt spod tak zwanej ciemnej gwiazdy. To wszystko zależy tylko i wyłącznie od Waszej wyobraźni. Opiekunowie danych sektorów przygotują odpowiednie publikacje edukujące, które zapewnią wam filar potrzebnej wiedzy, aby móc lepiej odnaleźć się w światku, który Wam odpowiada. To samo dotyczy się regulacji, które będą w stanie rozwiać ewentualne wątpliwości i spory między graczami.
 

Kiedy i dlaczego tak długo?

W poprzednim roku zajmowaliśmy się zbieraniem do zespołu odpowiednich osób współtworzących projekt. W nowy rok 2023 weszliśmy z nową siłą i nowym natchnieniem, które tylko przyspieszyły nasze postępy. Cały czas pracujemy nad serwerem i chcemy, aby w dniu premiery był on ukończony w 100%, a przyszłe aktualizacje wprowadzały usprawnienie dostępnych już funkcji i dodanie kolejnych mechanik. Będą miały one na celu zwiększyć odczucia związane z rozgrywką. Z tego powodu jeszcze nie będziemy publicznie podawać konkretnej daty startu, aby zapewnić wam pozytywny odbiór Veritas. Wiemy natomiast jedno: planowany start projektu nastąpi w tym roku (2023).

 

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)


Q: Kiedy start serwera?
A: Tak jak wspomnieliśmy w części powyżej .Cały czas pracujemy nad serwerem i udoskonalamy to, co udało nam się stworzyć na moment obecny, aby zapewnić wam pozytywny odbiór przygotowanej przez nas rozgrywki.

Q: Czy można dołączyć do ekipy?

A: Osoby, które chcą wziąć udział w rozwoju projektu są mile widziane i poprzez stworzenie ticketa na naszym serwerze Discord lub na forum w dziale rekrutacji (klik).

Q: Czy można w jakiś sposób wesprzeć projekt?
A: W aktualnym momencie rozwoju projektu nie ma takiej możliwości. Istnieje taka szansa w przyszłości, nie wykluczamy jej. Ale na ten moment nie można go wesprzeć finansowo.

Q: Czy można zostać liderem istniejącej frakcji i jak złożyć takie podanie?
A: Podania na liderów frakcji, czy nawet podania na założenie własnego biznesu można złożyć w odpowiednim dziale na forum. Podanie może złożyć każdy, a rozpatrywaniem ich będą zajmowali się opiekunowie danej strefy.

Q: Jaki jest podział na strefy w świecie In Character?
A: Podział stref jest niemalże taki sam, jaki występuje na serwerach RP w uniwersum GTA. Wyróżniamy sektor prywatny, sektor publiczny, sektor polityczny i sektor przestępczy. Każdy z nich ma swoich własnych opiekunów.

Q: Czy serwer będzie miał edycje?
A: Nie. Stawiamy na stałą rozgrywkę w świecie gry i to od graczy będzie zależało, w którym momencie rozwoju rozgrywki In Character dołączą na serwer.

Q: Czy będzie system nieznajomych?
A: Nie. Jest to system w naszej opinii toporny. Chodzi nam o uproszczenie gry, a nie dodatkowe utrudnianie jej.

unsfeqV.png

Co dalej?

Na pewno nie zatrzymamy się w miejscu. Jesteśmy w stanie Wam to zagwarantować. Tak samo jak to, że będziemy wprowadzali dla Was nowe rodzaje mechanik, możliwości, czy będziemy ulepszali to, co w dniu premiery każdy z was będzie mógł zauważyć na serwerze. Plany na eventy, czy serwerowe epizody ze strony narracyjnej już rodzą się w naszych głowach. Każdy opiekun danego sektora będzie wspierał graczy w tym, co chcą stworzyć i będzie realizował ich potrzeby. Chcemy, aby każdy gracz i każdy użytkownik forum, czy serwera Discord był częścią społeczności, częścią Veritas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...